Panasonic Electronic Components ERJ-B1AJ150U
ERJ-B1AJ150U picture photo
Mfg. Part Number
ERJ-B1AJ150U
Brief Description
RES SMD 15 OHM 5% 1W 1020
Datasheet Download
ERJ-B1AJ150U.pdf
Availability of ERJ-B1AJ150U
QUANTITY
ERJ-B1AJ150U Order Process
Ship out your order
Specifications of ERJ-B1AJ150U
Internal Part NumberEIS-ERJ-B1AJ150U
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)15
Tolerance±5%
Power (Watts)1W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200, Current Sense
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / CaseWide 2010 (5025 Metric), 1020
Supplier Device Package1020
Size / Dimension0.197" L x 0.098" W (5.00mm x 2.50mm)
Height0.030" (0.75mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ERJ-B1AJ150U
Related LinksERJ-B1, ERJ-B1AJ150U Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
ERJ-B1AJ150U Details Description
Related parts for ERJ-B1AJ150U
MACH SCREW FLAT PHIL M3 100/PK datasheet.pdf
IC MMIC LO NOISE HI GAIN 6-20GHZ datasheet.pdf
IC REG CTRLR BUCK PWM CM 10-UMAX datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 3.3V 66W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 28V 50W datasheet.pdf
CAP CER 20PF 400VAC SL RADIAL datasheet.pdf
VARISTOR 640V 2.5KA DISC 10MM datasheet.pdf
HEATSINK 30X30X10MM R-TAB datasheet.pdf
RJ45 RA SHIELD LED 4 PORT datasheet.pdf
4 ROW VERTICAL HEADER SOLDER datasheet.pdf
68UF 63V 8X11,5 datasheet.pdf
DIODE ZENER 30V 300MW SOD523 datasheet.pdf