Panasonic Electronic Components ERJ-B1CFR022U
ERJ-B1CFR022U picture photo
Mfg. Part Number
ERJ-B1CFR022U
Brief Description
RES SMD 0.022 OHM 2W 2010 WIDE
Datasheet Download
ERJ-B1CFR022U.pdf
Availability of ERJ-B1CFR022U
QUANTITY
ERJ-B1CFR022U Order Process
Ship out your order
Specifications of ERJ-B1CFR022U
Internal Part NumberEIS-ERJ-B1CFR022U
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)0.022
Tolerance±1%
Power (Watts)2W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200, Current Sense
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / CaseWide 2010 (5025 Metric), 1020
Supplier Device Package1020
Size / Dimension0.098" L x 0.197" W (2.50mm x 5.00mm)
Height0.030" (0.75mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ERJ-B1CFR022U
Related LinksERJ-B1, ERJ-B1CFR022U Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
ERJ-B1CFR022U Details Description
Related parts for ERJ-B1CFR022U
SCR DBL LOSCR 800V 45A ADD-A-PAK datasheet.pdf
RES SMD 2.37K OHM 1/16W 0402 datasheet.pdf
IC MCU 8BIT 32KB FLASH 44QFN datasheet.pdf
TRIAC ALTERNISTOR 800V TO220AB datasheet.pdf
RES 57.6K OHM 1/10W 1% AXIAL datasheet.pdf
CAP CER 1UF 25V X7R 0805 datasheet.pdf
RES SMD 1K OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X12MM XCUT datasheet.pdf
HEAT SHRINK MARKERS 4.8MM datasheet.pdf