TDK Corporation CGA4J3X5R1V474K125AB
CGA4J3X5R1V474K125AB picture photo
Mfg. Part Number
CGA4J3X5R1V474K125AB
Brief Description
CAP CER 0.47UF 35V X5R 0805
Datasheet Download
CGA4J3X5R1V474K125AB.pdf
Availability of CGA4J3X5R1V474K125AB
QUANTITY
CGA4J3X5R1V474K125AB Order Process
Ship out your order
Specifications of CGA4J3X5R1V474K125AB
Internal Part NumberEIS-CGA4J3X5R1V474K125AB
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance0.47µF
Tolerance±10%
Voltage - Rated35V
Temperature CoefficientX5R
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 85°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.057" (1.45mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CGA4J3X5R1V474K125AB
Related LinksCGA4J3X5R1, CGA4J3X5R1V474K125AB Datasheet, TDK Corporation Distributor
CGA4J3X5R1V474K125AB Details Description
Related parts for CGA4J3X5R1V474K125AB
AC/DC DESKTOP ADAPTER 9V 5W datasheet.pdf
SWITCH PUSHBUTTON SPDT 5A 125V datasheet.pdf
IC D-TYPE POS TRG SNGL 20SOP datasheet.pdf
SOCKET TORX T40 6.00" datasheet.pdf
CONN EDGECARD 16POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
CRIMP HEAD FOR WTW WTB TERM datasheet.pdf
RES SMD 4.7K OHM 5% 1/3W 1206 datasheet.pdf
RES 8.2 OHM 1/2W 5% AXIAL datasheet.pdf
XFRMR LAMINATED 86VA CHAS MOUNT datasheet.pdf
WRENCH ADJUSTABLE 6.46" datasheet.pdf
SENSOR DISTRIBUTOR datasheet.pdf
CONN HEADER 10POS T/H R/A datasheet.pdf