Panasonic Electronic Components ERJ-B2AJ152V
ERJ-B2AJ152V picture photo
Mfg. Part Number
ERJ-B2AJ152V
Brief Description
RES SMD 1.5K OHM 3/4W 1206 WIDE
Datasheet Download
ERJ-B2AJ152V.pdf
Availability of ERJ-B2AJ152V
QUANTITY
ERJ-B2AJ152V Order Process
Ship out your order
Specifications of ERJ-B2AJ152V
Internal Part NumberEIS-ERJ-B2AJ152V
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)1.5k
Tolerance±5%
Power (Watts)0.75W, 3/4W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200, Current Sense
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / CaseWide 1206 (3216 Metric), 0612
Supplier Device Package0612
Size / Dimension0.063" L x 0.126" W (1.60mm x 3.20mm)
Height0.031" (0.80mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ERJ-B2AJ152V
Related LinksERJ-B2, ERJ-B2AJ152V Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
ERJ-B2AJ152V Details Description
Related parts for ERJ-B2AJ152V
TVS DIODE 185VWM 328VC SMD datasheet.pdf
XFRMR LAMINATED 30VA CHAS MOUNT datasheet.pdf
CONN HEADER 48POS .100" DL GOLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 16POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
SENSOR 1000PSI M12-1.5 6G 4.5V datasheet.pdf
CONN MAG-MATE 20-22AWG IDC datasheet.pdf
BOARD DEMO FRONT PANEL datasheet.pdf
BOX STEEL GRAY 30"L X 24"W datasheet.pdf
RES 590 OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
KP ILLUM PUSHBUTTON CAP datasheet.pdf
CAP ALUM 220UF 20% 450V SNAP datasheet.pdf