Microsemi SoC M1A3PE1500-1FGG676I
M1A3PE1500-1FGG676I picture photo
Mfg. Part Number
M1A3PE1500-1FGG676I
Brief Description
IC FPGA 444 I/O 676FBGA
Datasheet Download
M1A3PE1500-1FGG676I.pdf
Availability of M1A3PE1500-1FGG676I
QUANTITY
M1A3PE1500-1FGG676I Order Process
Ship out your order
Specifications of M1A3PE1500-1FGG676I
Internal Part NumberEIS-M1A3PE1500-1FGG676I
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package40
Category Integrated Circuits (ICs)
FamilyEmbedded - FPGAs (Field Programmable Gate Array)
SeriesProASIC3E
Number of LABs/CLBs-
Number of Logic Elements/Cells-
Total RAM Bits276480
Number of I/O444
Number of Gates1500000
Voltage - Supply1.425 V ~ 1.575 V
Mounting TypeSurface Mount
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Package / Case676-BGA
Supplier Device Package676-FBGA (27x27)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)M1A3PE1500-1FGG676I
Related LinksM1A3PE150, M1A3PE1500-1FGG676I Datasheet, Microsemi SoC Distributor
M1A3PE1500-1FGG676I Details Description
Related parts for M1A3PE1500-1FGG676I
RES SMD 365K OHM 1% 3/4W 2010 datasheet.pdf
ASSY GUARD/COVER/FILTER 80X80 datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 21POS 3.5MM datasheet.pdf
CONN EDGECARD 12POS .156 EXTEND datasheet.pdf
CAP CER 0.068UF 16V X7R 0805 datasheet.pdf
FIXED IND 470NH 64.5A 0.87 MOHM datasheet.pdf
CONN RCPT 4 POS FREE HNG W/PINS datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 15POS 5.08MM datasheet.pdf
IC FPGA 290 I/O 484FBGA datasheet.pdf
CAP CER 100PF 50V NP0 RADIAL datasheet.pdf
CONN MOD JACK datasheet.pdf
CAP ALUM 2.2UF 20% 400V RADIAL datasheet.pdf