Murata Electronics North America RCER72A334K1M1H03A
RCER72A334K1M1H03A picture photo
Mfg. Part Number
RCER72A334K1M1H03A
Brief Description
CAP CER 0.33UF 100V X7R RADIAL
Datasheet Download
RCER72A334K1M1H03A.pdf
Availability of RCER72A334K1M1H03A
QUANTITY
RCER72A334K1M1H03A Order Process
Ship out your order
Specifications of RCER72A334K1M1H03A
Internal Part NumberEIS-RCER72A334K1M1H03A
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package2,000
SeriesRCE
PackagingTape & Box (TB)
Capacitance0.33µF
Tolerance±10%
Voltage - Rated100V
Temperature CoefficientX7R
Mounting TypeThrough Hole
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / CaseRadial
Size / Dimension0.157" L x 0.098" W (4.00mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max)0.138" (3.50mm)
Thickness (Max)-
Lead Spacing0.197" (5.00mm)
Features-
Lead StyleFormed Leads
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RCER72A334K1M1H03A
Related LinksRCER72A33, RCER72A334K1M1H03A Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
RCER72A334K1M1H03A Details Description
Related parts for RCER72A334K1M1H03A
CONV DC/DC OPEN FRM 12V OUT 30W datasheet.pdf
IC GATE AND 3CH 3-INP 14-TSSOP datasheet.pdf
EXTRACTION TOOL datasheet.pdf
SWITCH ROCKER DPST 10A 125V datasheet.pdf
RES SMD 10.5K OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
DC/DC CONVERTER +/-5V 1W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 40V 75W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 13.8V 50W datasheet.pdf
MEHA KP WS M-D-SPX SPARE BLADES datasheet.pdf
CIR BRKR THRM 8A 250VAC 50VDC datasheet.pdf
RES 9K OHM 5W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN CARDEDGE DL 100POS .050 SMD datasheet.pdf