Vishay/Dale RLR05C1333FSB14
RLR05C1333FSB14 picture photo
Mfg. Part Number
RLR05C1333FSB14
Brief Description
RES 133K OHM 1% 1/8W AXIAL
Datasheet Download
RLR05C1333FSB14.pdf
Availability of RLR05C1333FSB14
QUANTITY
RLR05C1333FSB14 Order Process
Ship out your order
Specifications of RLR05C1333FSB14
Internal Part NumberEIS-RLR05C1333FSB14
SeriesMilitary, MIL-PRF-39017/05, RLR05
PackagingBulk
Resistance (Ohms)133k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionMetal Film
FeaturesMilitary, Moisture Resistant, Weldable
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.066" Dia x 0.150" L (1.68mm x 3.81mm)
Height-
Number of Terminations2
Failure RateS (0.001%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RLR05C1333FSB14
Related LinksRLR05C1, RLR05C1333FSB14 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RLR05C1333FSB14 Details Description
Related parts for RLR05C1333FSB14
IC MCU 8BIT 16KB OTP 44TQFP datasheet.pdf
TRANS PNP DARL 60V 4A TO126 datasheet.pdf
RES ARRAY 5 RES 2.7K OHM 10SIP datasheet.pdf
CAP TANT 2.2UF 25V 20% 1411 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 28V 250W datasheet.pdf
REPAIR SLEEVE-SPLIT HEATSHRINK datasheet.pdf
CBL RIBN 24COND 0.050 GRAY 500' datasheet.pdf
FREQUENCY TERMINATION datasheet.pdf
CONN CARD EXTEND .050" 6POS datasheet.pdf
5.0MM EUROBLOCK PC RA GRN 10A 20 datasheet.pdf