Panasonic Electronic Components ERJ-B2BJ9R1V
ERJ-B2BJ9R1V picture photo
Mfg. Part Number
ERJ-B2BJ9R1V
Brief Description
RES SMD 9.1 OHM 1W 1206 WIDE
Datasheet Download
ERJ-B2BJ9R1V.pdf
Availability of ERJ-B2BJ9R1V
QUANTITY
ERJ-B2BJ9R1V Order Process
Ship out your order
Specifications of ERJ-B2BJ9R1V
Internal Part NumberEIS-ERJ-B2BJ9R1V
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)9.1
Tolerance±5%
Power (Watts)1W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200, Current Sense
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / CaseWide 1206 (3216 Metric), 0612
Supplier Device Package0612
Size / Dimension0.063" L x 0.126" W (1.60mm x 3.20mm)
Height0.031" (0.80mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ERJ-B2BJ9R1V
Related LinksERJ-B2, ERJ-B2BJ9R1V Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
ERJ-B2BJ9R1V Details Description
Related parts for ERJ-B2BJ9R1V
LABEL S LAM DM VNL WHT 1X1.44" datasheet.pdf
IC MCU 32BIT ROMLESS 256LFBGA datasheet.pdf
CAP TANT 470UF 6.3V 20% 2917 datasheet.pdf
CAP ALUM 6800UF 20% 35V SNAP datasheet.pdf
CAP ALUM 270UF 20% 200V SNAP datasheet.pdf
CONN HEADER .100" SNGL R/A 12POS datasheet.pdf
UMY10-3618-SC1 UNIVERSAL MAT YW datasheet.pdf
HEATSINK 30X30X30MM R-TAB T412 datasheet.pdf
REED SENSORS datasheet.pdf
RES 167 OHM 0.6W 1% AXIAL datasheet.pdf
TVS DIODE 85VWM 137VC datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 8POS SKT datasheet.pdf