Panasonic Electronic Components ERJ-B3BFR22V
ERJ-B3BFR22V picture photo
Mfg. Part Number
ERJ-B3BFR22V
Brief Description
RES SMD 0.22 OHM 1/2W 0805 WIDE
Datasheet Download
ERJ-B3BFR22V.pdf
Availability of ERJ-B3BFR22V
QUANTITY
ERJ-B3BFR22V Order Process
Ship out your order
Specifications of ERJ-B3BFR22V
Internal Part NumberEIS-ERJ-B3BFR22V
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)0.22
Tolerance±1%
Power (Watts)0.5W, 1/2W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200, Current Sense
Temperature Coefficient0/ +200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / CaseWide 0805 (2012 Metric), 0508
Supplier Device Package0508
Size / Dimension0.049" L x 0.079" W (1.25mm x 2.00mm)
Height0.024" (0.60mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ERJ-B3BFR22V
Related LinksERJ-B3, ERJ-B3BFR22V Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
ERJ-B3BFR22V Details Description
Related parts for ERJ-B3BFR22V
CAP ALUM 33UF 20% 50V RADIAL datasheet.pdf
RES SMD 0.08 OHM 5% 1.5W J LEAD datasheet.pdf
RES SMD 2.74K OHM 1/16W 0402 datasheet.pdf
CONN FERRULE SLIDE BOX 2WIRE DIN datasheet.pdf
BOX ABS GRAY 5.91"L X 3.94"W datasheet.pdf
FAN AXIAL 50X10.5MM 5VDC WIRE datasheet.pdf
SENSOR TEMP RATIOMETRIC 6DFN datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 85V 150W datasheet.pdf
Connector Socket 42 Position 0.050" (1.27mm) Gold Surface Mount datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 7 Circuit 0.563" (14.30mm) datasheet.pdf