Panasonic Electronic Components ERJ-L08UF75MV
ERJ-L08UF75MV picture photo
Mfg. Part Number
ERJ-L08UF75MV
Brief Description
RES SMD 0.075 OHM 1% 1/3W 1206
Datasheet Download
ERJ-L08UF75MV.pdf
Availability of ERJ-L08UF75MV
QUANTITY
ERJ-L08UF75MV Order Process
Ship out your order
Specifications of ERJ-L08UF75MV
Internal Part NumberEIS-ERJ-L08UF75MV
LED Lighting Components
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package5,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)0.075
Tolerance±1%
Power (Watts)0.333W, 1/3W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200, Current Sense
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height0.028" (0.70mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ERJ-L08UF75MV
Related LinksERJ-L0, ERJ-L08UF75MV Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
ERJ-L08UF75MV Details Description
Related parts for ERJ-L08UF75MV
CONN TERM BLOCK 15POS 7.62MM datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 13.8V 25W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 3.3V 33W datasheet.pdf
FIXED IND 4.7UH 1A 200 MOHM SMD datasheet.pdf
RES 59K OHM 3/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
CAP ALUM 680UF 20% 25V RADIAL datasheet.pdf
OSC PROG 3.3V 1.3NS 30PPM 3.2X5 datasheet.pdf
PMI BASE 11/16 INCAND BAY SOLDER datasheet.pdf
SURGE PROTECTION DEVICE datasheet.pdf
BERGSTIK II SR RIGHT ANGLE datasheet.pdf
AC 6C 6#16 SKT PLUG datasheet.pdf
CAP 47 UF 20% 6.3 V datasheet.pdf