Panasonic Electronic Components ERJ-M1WSJ16MU
ERJ-M1WSJ16MU picture photo
Mfg. Part Number
ERJ-M1WSJ16MU
Brief Description
RES SMD 0.016 OHM 5% 1W 2512
Datasheet Download
ERJ-M1WSJ16MU.pdf
Availability of ERJ-M1WSJ16MU
QUANTITY
ERJ-M1WSJ16MU Order Process
Ship out your order
Specifications of ERJ-M1WSJ16MU
Internal Part NumberEIS-ERJ-M1WSJ16MU
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesLED Lighting Components
Standard Package3,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)0.016
Tolerance±5%
Power (Watts)1W
CompositionMetal Element
FeaturesCurrent Sense
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 170°C
Package / Case2512 (6432 Metric)
Supplier Device Package2512
Size / Dimension0.252" L x 0.126" W (6.40mm x 3.20mm)
Height0.043" (1.10mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ERJ-M1WSJ16MU
Related LinksERJ-M1, ERJ-M1WSJ16MU Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
ERJ-M1WSJ16MU Details Description
Related parts for ERJ-M1WSJ16MU
FAN AXIAL 119X32MM 12VDC WIRE datasheet.pdf
TOOL DIE SET FOR STEPPED FERRULE datasheet.pdf
KIT TEST LEAD DELUXE ELECTRICAL datasheet.pdf
IC CODEC 16BIT 26KSPS 30-TSSOP datasheet.pdf
CONN HSG PLUG 7POS STRGHT SCKT datasheet.pdf
DC/DC CONVERTER 12VDC 15W 500MA datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 48V 50W datasheet.pdf
LEVER FOR ROTARY SWITCH datasheet.pdf
CBL SGL-END STR 19POS FMALE 3' datasheet.pdf
CONN RECEPT 80POS .8MM DUAL SMD datasheet.pdf