Panasonic Electronic Components ERJ-P08J151V
ERJ-P08J151V picture photo
Mfg. Part Number
ERJ-P08J151V
Brief Description
RES SMD 150 OHM 5% 2/3W 1206
Datasheet Download
ERJ-P08J151V.pdf
Availability of ERJ-P08J151V
QUANTITY
ERJ-P08J151V Order Process
Ship out your order
Specifications of ERJ-P08J151V
Internal Part NumberEIS-ERJ-P08J151V
LED Lighting Components
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)150
Tolerance±5%
Power (Watts)0.667W, 2/3W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200, Pulse Withstanding
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height0.028" (0.70mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ERJ-P08J151V
Related LinksERJ-P0, ERJ-P08J151V Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
ERJ-P08J151V Details Description
Related parts for ERJ-P08J151V
JUMPER-H1503TR/A2015B/H1503TR 4" datasheet.pdf
CONVERTER DC/DC 5V 5W OUT datasheet.pdf
CONN SPRING 45POS SNGL .137 PCB datasheet.pdf
CONN EDGECARD 88POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
RES SMD 1.6 OHM 5% 3W 6227 datasheet.pdf
FILTER 3-PHASE HI CURRENT 2500A datasheet.pdf
CAP CER 12PF 50V C0G RADIAL datasheet.pdf
CONN RCPT 6POS JAM NUT SKT datasheet.pdf
CONN RECEPT 0.5MM 80POS SMD datasheet.pdf