Panasonic Electronic Components ERJ-P14J153U
ERJ-P14J153U picture photo
Mfg. Part Number
ERJ-P14J153U
Brief Description
RES SMD 15K OHM 5% 1/2W 1210
Datasheet Download
ERJ-P14J153U.pdf
Availability of ERJ-P14J153U
QUANTITY
ERJ-P14J153U Order Process
Ship out your order
Specifications of ERJ-P14J153U
Internal Part NumberEIS-ERJ-P14J153U
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)15k
Tolerance±5%
Power (Watts)0.5W, 1/2W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200, Pulse Withstanding
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1210 (3225 Metric)
Supplier Device Package1210
Size / Dimension0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height0.028" (0.70mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ERJ-P14J153U
Related LinksERJ-P1, ERJ-P14J153U Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
ERJ-P14J153U Details Description
Related parts for ERJ-P14J153U
IC DECODER/DEMUX HS 3-8 16TSSOP datasheet.pdf
CONN SOCKET 40POS STR .050" GOLD datasheet.pdf
070 TAB CONTACT 16-20 datasheet.pdf
RES SMD 0.039 OHM 1% 2W 2512 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 28V 250W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 85V 50W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 6.5V 50W datasheet.pdf
CONN HDR 56POS 2.54MM T/H datasheet.pdf