Panasonic Electronic Components ERJ-P14J180U
ERJ-P14J180U picture photo
Mfg. Part Number
ERJ-P14J180U
Brief Description
RES SMD 18 OHM 5% 1/2W 1210
Datasheet Download
ERJ-P14J180U.pdf
Availability of ERJ-P14J180U
QUANTITY
ERJ-P14J180U Order Process
Ship out your order
Specifications of ERJ-P14J180U
Internal Part NumberEIS-ERJ-P14J180U
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)18
Tolerance±5%
Power (Watts)0.5W, 1/2W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200, Pulse Withstanding
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1210 (3225 Metric)
Supplier Device Package1210
Size / Dimension0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height0.028" (0.70mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ERJ-P14J180U
Related LinksERJ-P1, ERJ-P14J180U Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
ERJ-P14J180U Details Description
Related parts for ERJ-P14J180U
CAP ALUM 2.2UF 20% 50V RADIAL datasheet.pdf
IC OPAMP JFET 5.7MHZ 8DIP datasheet.pdf
LED RED DIFF 3MM ROUND T/H datasheet.pdf
EMITTER RECTANGLE FOR QRD SWITCH datasheet.pdf
CAP CER 120PF 100V NP0 RADIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.8V 100W datasheet.pdf
IC TEMP SWITCH RES-PROG SOT23-5 datasheet.pdf
IC OSC CLOCK QD FREQ 10CLCC datasheet.pdf
HLDR ARM BDG 2-3/8X3-3/8" OR datasheet.pdf
RES 9.53K OHM 0.4W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 9.09K OHM 1% 1W 1218 datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 16POS PIN datasheet.pdf