Panasonic Electronic Components ERJ-P14J224U
ERJ-P14J224U picture photo
Mfg. Part Number
ERJ-P14J224U
Brief Description
RES SMD 220K OHM 5% 1/2W 1210
Datasheet Download
ERJ-P14J224U.pdf
Availability of ERJ-P14J224U
QUANTITY
ERJ-P14J224U Order Process
Ship out your order
Specifications of ERJ-P14J224U
Internal Part NumberEIS-ERJ-P14J224U
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)220k
Tolerance±5%
Power (Watts)0.5W, 1/2W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200, Pulse Withstanding
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1210 (3225 Metric)
Supplier Device Package1210
Size / Dimension0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height0.028" (0.70mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ERJ-P14J224U
Related LinksERJ-P1, ERJ-P14J224U Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
ERJ-P14J224U Details Description
Related parts for ERJ-P14J224U
RES SMD 60.4K OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
IC D-TYPE POS TRG SNGL 24TVSOP datasheet.pdf
RES SMD 866 OHM 1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
RES SMD 267 OHM 1% 1/2W 1210 datasheet.pdf
CONN PLUG 61POS STRAIGHT W/PINS datasheet.pdf
CONV DC/DC 5W 4.5-9VIN +/-09VOUT datasheet.pdf
CONN PLUG 4 POS STRAIGHT W/PINS datasheet.pdf
AC/DC DESKTOP ADAPTER 18V 30W datasheet.pdf
RES 706 OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
CONN PLUG 32POS STRGHT W/SKT datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X25MM L-TAB T412 datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 43POS PIN datasheet.pdf