Panasonic Electronic Components ERJ-P14J3R0U
ERJ-P14J3R0U picture photo
Mfg. Part Number
ERJ-P14J3R0U
Brief Description
RES SMD 3 OHM 5% 1/2W 1210
Datasheet Download
ERJ-P14J3R0U.pdf
Availability of ERJ-P14J3R0U
QUANTITY
ERJ-P14J3R0U Order Process
Ship out your order
Specifications of ERJ-P14J3R0U
Internal Part NumberEIS-ERJ-P14J3R0U
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)3
Tolerance±5%
Power (Watts)0.5W, 1/2W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200, Pulse Withstanding
Temperature Coefficient-100/ +600ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1210 (3225 Metric)
Supplier Device Package1210
Size / Dimension0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height0.028" (0.70mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ERJ-P14J3R0U
Related LinksERJ-P1, ERJ-P14J3R0U Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
ERJ-P14J3R0U Details Description
Related parts for ERJ-P14J3R0U
IDC CABLE - MKS50K/MC50F/MCS50K datasheet.pdf
RELAY GENERAL PURPOSE DPDT 1A 9V datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE DPDT 4A 125V datasheet.pdf
SCR SENS 600V .8A TO92 T/R datasheet.pdf
CHASSIS SINGLE PLACE datasheet.pdf
CABLE COAXIAL RG59 23AWG 1000' datasheet.pdf
MOUNT MAGN 3/4" A195 TNCM datasheet.pdf
CONN HEADER 4POS .100" GOLD datasheet.pdf
IC MCU 64KB 8KB RAM 85LGA datasheet.pdf
RJI CORD4XAWG22/7 TORSION HAN P datasheet.pdf
Crystal 20.0000MHz 30ppm 20pF 50 Ohm -40°C - 85°C Surface Mount 4-SMD, No Lead (DFN, LCC) datasheet.pdf
Connector Receptacle USB TypeA 4 Position Panel Mount, Bulkhead datasheet.pdf