Panasonic Electronic Components ERJ-P14J684U
ERJ-P14J684U picture photo
Mfg. Part Number
ERJ-P14J684U
Brief Description
RES SMD 680K OHM 5% 1/2W 1210
Datasheet Download
ERJ-P14J684U.pdf
Availability of ERJ-P14J684U
QUANTITY
ERJ-P14J684U Order Process
Ship out your order
Specifications of ERJ-P14J684U
Internal Part NumberEIS-ERJ-P14J684U
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)680k
Tolerance±5%
Power (Watts)0.5W, 1/2W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200, Pulse Withstanding
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1210 (3225 Metric)
Supplier Device Package1210
Size / Dimension0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height0.028" (0.70mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ERJ-P14J684U
Related LinksERJ-P1, ERJ-P14J684U Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
ERJ-P14J684U Details Description
Related parts for ERJ-P14J684U
RES SMD 270 OHM 1% 1/8W 1206 datasheet.pdf
IC DAC 8BIT OCTAL 3V R-R 16-QSOP datasheet.pdf
TRANSISTOR RF TWIN NPN TSLP-6 datasheet.pdf
CAP ALUM 2UF 50V AXIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 28V 100W datasheet.pdf
IC OSC VCXO 533MHZ 6-CLCC datasheet.pdf
MOD DIODE 1200V SOT-227 datasheet.pdf
CAP CER 51PF 25V NP0 0805 datasheet.pdf
RES CHAS MNT 220 OHM 5% 15W datasheet.pdf
CTV 28C 26#20 2#16 SKT RECP datasheet.pdf
CTV 6C 6#20 SKT RECP datasheet.pdf
120UF 50V 16X30 105C AXI datasheet.pdf