Panasonic Electronic Components ERJ-P14J9R1U
ERJ-P14J9R1U picture photo
Mfg. Part Number
ERJ-P14J9R1U
Brief Description
RES SMD 9.1 OHM 5% 1/2W 1210
Datasheet Download
ERJ-P14J9R1U.pdf
Availability of ERJ-P14J9R1U
QUANTITY
ERJ-P14J9R1U Order Process
Ship out your order
Specifications of ERJ-P14J9R1U
Internal Part NumberEIS-ERJ-P14J9R1U
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)9.1
Tolerance±5%
Power (Watts)0.5W, 1/2W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200, Pulse Withstanding
Temperature Coefficient-100/ +600ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1210 (3225 Metric)
Supplier Device Package1210
Size / Dimension0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height0.028" (0.70mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ERJ-P14J9R1U
Related LinksERJ-P1, ERJ-P14J9R1U Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
ERJ-P14J9R1U Details Description
Related parts for ERJ-P14J9R1U
HOOK-UP STRND 22AWG RED 100' datasheet.pdf
RELAY TELECOM DPDT 2A 9V datasheet.pdf
CAP ALUM 15000UF 20% 10V RADIAL datasheet.pdf
RES SMD 1.27K OHM 1/16W 0402 datasheet.pdf
RES SMD 187K OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CONN RCPT 6POS WALL MNT W/PINS datasheet.pdf
FIXED IND 22UH 1.2A 320 MOHM SMD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 12V 200W datasheet.pdf
DIODE GEN PURP 600V 8A TO220-2 datasheet.pdf
MULTI-PAIR 24COND 22AWG 100' datasheet.pdf
CIR BRKR THRMMAG 3A 250VAC 75VDC datasheet.pdf
CHISEL 30 1.78MM datasheet.pdf