Panasonic Electronic Components ERJ-P6WF1373V
ERJ-P6WF1373V picture photo
Mfg. Part Number
ERJ-P6WF1373V
Brief Description
RES SMD 137K OHM 1% 1/2W 0805
Datasheet Download
ERJ-P6WF1373V.pdf
Availability of ERJ-P6WF1373V
QUANTITY
ERJ-P6WF1373V Order Process
Ship out your order
Specifications of ERJ-P6WF1373V
Internal Part NumberEIS-ERJ-P6WF1373V
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)137k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.5W, 1/2W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200, Pulse Withstanding
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height0.030" (0.75mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ERJ-P6WF1373V
Related LinksERJ-P6, ERJ-P6WF1373V Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
ERJ-P6WF1373V Details Description
Related parts for ERJ-P6WF1373V
IC DISTRIBUTION SW SGL 14-TSSOP datasheet.pdf
CONN RCPT .100" 88POS DL 30GOLD datasheet.pdf
CAP ALUM 1500UF 20% 63V RADIAL datasheet.pdf
RES SMD 4.3M OHM 5% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.5V 50W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 10V 50W datasheet.pdf
I CORE CHOKE 290UH 16A datasheet.pdf
LENS ASSY 1POS 25X25MM SQUARE datasheet.pdf
CONN EDGECARD 30POS .100" datasheet.pdf