Panasonic Electronic Components ERJ-P6WF13R7V
ERJ-P6WF13R7V picture photo
Mfg. Part Number
ERJ-P6WF13R7V
Manufacturer
Product Category
Chip Resistor - Surface Mount
Brief Description
RES SMD 13.7 OHM 1% 1/2W 0805
Datasheet Download
ERJ-P6WF13R7V.pdf
Availability of ERJ-P6WF13R7V
QUANTITY
ERJ-P6WF13R7V Order Process
Ship out your order
Specifications of ERJ-P6WF13R7V
Internal Part NumberEIS-ERJ-P6WF13R7V
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Featured ProductERJ-P6W Series Anti-Surge Thick-Film Chip Resistors
Hot New Technologies
Standard Package5,000
Category Resistors
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesERJ
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)13.7
Tolerance±1%
Power (Watts)0.5W, 1/2W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200, Pulse Withstanding
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height0.030" (0.75mm)
Number of Terminations2
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ERJ-P6WF13R7V
Related LinksERJ-P6, ERJ-P6WF13R7V Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
ERJ-P6WF13R7V Details Description
Related parts for ERJ-P6WF13R7V
CONN EDGECARD 56POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
CONN RCPT 20POS .050 VERT GOLD datasheet.pdf
LED GREEN XLAMP CLR SMD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.2V 100W datasheet.pdf
RES 18K OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
SWITCH ROCKER SPDT 0.4VA 20V datasheet.pdf
CONN HDR 22POS T/H 0.100 TIN datasheet.pdf
CAP ALUM 2200UF 20% 6.3V RADIAL datasheet.pdf
IC OSC VCXO QD FREQ 10CLCC datasheet.pdf
CONN RCPT 3POS BOX MNT SKT datasheet.pdf
MICRO 9C P 8" YEL NI datasheet.pdf