Panasonic Electronic Components ERJ-P6WF1503V
ERJ-P6WF1503V picture photo
Mfg. Part Number
ERJ-P6WF1503V
Brief Description
RES SMD 150K OHM 1% 1/2W 0805
Datasheet Download
ERJ-P6WF1503V.pdf
Availability of ERJ-P6WF1503V
QUANTITY
ERJ-P6WF1503V Order Process
Ship out your order
Specifications of ERJ-P6WF1503V
Internal Part NumberEIS-ERJ-P6WF1503V
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)150k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.5W, 1/2W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200, Pulse Withstanding
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height0.030" (0.75mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ERJ-P6WF1503V
Related LinksERJ-P6, ERJ-P6WF1503V Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
ERJ-P6WF1503V Details Description
Related parts for ERJ-P6WF1503V
FITTING RIGHT ANGLE OFWHT datasheet.pdf
IC CTRLR HOT SWAP NEG HV 14-SOIC datasheet.pdf
CONN MOD JACK 6P6C VERT UNSHLD datasheet.pdf
CAP CER 33PF 25V NP0 0201 datasheet.pdf
RELAY SSR DUAL 50A ZERO PNL MNT datasheet.pdf
Connector Receptacle 72 Position 0.100" (2.54mm) Gold Surface Mount datasheet.pdf
VARISTOR 35V 500A DISC 10MM datasheet.pdf
CAP TANT 6.8UF 20% 75V AXIAL datasheet.pdf
HERMETIC THERMOSTAT datasheet.pdf
CONN RCPT 1POS WALL MNT SKT datasheet.pdf