Panasonic Electronic Components ERJ-P6WF2670V
ERJ-P6WF2670V picture photo
Mfg. Part Number
ERJ-P6WF2670V
Brief Description
RES SMD 267 OHM 1% 1/2W 0805
Datasheet Download
ERJ-P6WF2670V.pdf
Availability of ERJ-P6WF2670V
QUANTITY
ERJ-P6WF2670V Order Process
Ship out your order
Specifications of ERJ-P6WF2670V
Internal Part NumberEIS-ERJ-P6WF2670V
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)267
Tolerance±1%
Power (Watts)0.5W, 1/2W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200, Pulse Withstanding
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height0.030" (0.75mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ERJ-P6WF2670V
Related LinksERJ-P6, ERJ-P6WF2670V Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
ERJ-P6WF2670V Details Description
Related parts for ERJ-P6WF2670V
CAP THIN FILM 0.6PF 25V 0201 datasheet.pdf
IC DAC 12BIT QUAD VOUT 10-MSOP datasheet.pdf
CAP CER 0.12UF 50V Y5V 0805 datasheet.pdf
RES SMD 210 OHM 1% 1/8W 0402 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 75W datasheet.pdf
NON SILICONE 150X150X0.25MM datasheet.pdf
RES 15K OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
RES 9.09 OHM 2W 0.1% WW AXIAL datasheet.pdf
CONN HSG RCPT JAM NUT 21POS PIN datasheet.pdf
EN SW PART RING datasheet.pdf
CAP CER 470PF 10V X7R 0805 datasheet.pdf