Panasonic Electronic Components ERJ-P6WF2671V
ERJ-P6WF2671V picture photo
Mfg. Part Number
ERJ-P6WF2671V
Brief Description
RES SMD 2.67K OHM 1% 1/2W 0805
Datasheet Download
ERJ-P6WF2671V.pdf
Availability of ERJ-P6WF2671V
QUANTITY
ERJ-P6WF2671V Order Process
Ship out your order
Specifications of ERJ-P6WF2671V
Internal Part NumberEIS-ERJ-P6WF2671V
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)2.67k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.5W, 1/2W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200, Pulse Withstanding
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height0.030" (0.75mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ERJ-P6WF2671V
Related LinksERJ-P6, ERJ-P6WF2671V Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
ERJ-P6WF2671V Details Description
Related parts for ERJ-P6WF2671V
SWITCH TOGGLE SPDT 5A 120V datasheet.pdf
Crystal 13.5000MHz 30ppm 18pF 80 Ohm -10°C - 60°C Through Hole HC49/US datasheet.pdf
MODULE DDR2 1GB 240-DIMM datasheet.pdf
RES SMD 1.8K OHM 5% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 72POS .156 EXTEND datasheet.pdf
CAP CER 5600PF 100V X7R 1206 datasheet.pdf
IC DAC 8BIT MULTIPLYING 16SO datasheet.pdf
TRANS NPN 300V 0.1A TO-126 datasheet.pdf
CONV DC/DC 2W 18-36VIN 12VOUT datasheet.pdf
CAP TANT 100UF 10% 20V AXIAL datasheet.pdf
PWR MODULE REG 50V 3A 64QFN datasheet.pdf