Panasonic Electronic Components ERJ-P6WF3303V
ERJ-P6WF3303V picture photo
Mfg. Part Number
ERJ-P6WF3303V
Brief Description
RES SMD 330K OHM 1% 1/2W 0805
Datasheet Download
ERJ-P6WF3303V.pdf
Availability of ERJ-P6WF3303V
QUANTITY
ERJ-P6WF3303V Order Process
Ship out your order
Specifications of ERJ-P6WF3303V
Internal Part NumberEIS-ERJ-P6WF3303V
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)330k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.5W, 1/2W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200, Pulse Withstanding
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height0.030" (0.75mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ERJ-P6WF3303V
Related LinksERJ-P6, ERJ-P6WF3303V Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
ERJ-P6WF3303V Details Description
Related parts for ERJ-P6WF3303V
THERMISTOR NTC 10K OHM 1% RAD datasheet.pdf
CBL RIBN 68COND 0.025 GRAY 100' datasheet.pdf
IC DUAL LINE DRVR ADJ-SR 8-SOIC datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 24 Circuit 0.438" (11.12mm) datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 100W datasheet.pdf
CAP ALUM 56UF 20% 400V SNAP datasheet.pdf
CONN RCPT 15POS PNL MNT SLDR datasheet.pdf
CABLE datasheet.pdf
CONN EDGECARD 36POS .100" datasheet.pdf
CAP CER 3PF 2.5KV R7 NONSTND datasheet.pdf