Panasonic Electronic Components ERJ-P6WF4303V
ERJ-P6WF4303V picture photo
Mfg. Part Number
ERJ-P6WF4303V
Brief Description
RES SMD 430K OHM 1% 1/2W 0805
Datasheet Download
ERJ-P6WF4303V.pdf
Availability of ERJ-P6WF4303V
QUANTITY
ERJ-P6WF4303V Order Process
Ship out your order
Specifications of ERJ-P6WF4303V
Internal Part NumberEIS-ERJ-P6WF4303V
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)430k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.5W, 1/2W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200, Pulse Withstanding
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height0.030" (0.75mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ERJ-P6WF4303V
Related LinksERJ-P6, ERJ-P6WF4303V Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
ERJ-P6WF4303V Details Description
Related parts for ERJ-P6WF4303V
IC LATCH OCTAL 3 STATE 20-SOIC datasheet.pdf
CONN PLUG STRAIGHT 18POS W/PIN datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 10V 75W datasheet.pdf
ROUND SPACER M3 PVC 5.33MM datasheet.pdf
CAP ALUM 330UF 20% 400V SNAP datasheet.pdf
IC LED Driver DC DC Controller 10A (Switch) Backlight 24-TQFN (3x4) datasheet.pdf
HEADER datasheet.pdf
CONN EDGECARD 20POS .156" datasheet.pdf
HEATSINK 70X70X12.7MM XCUT T766 datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 6 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf
400 MHz to 2700 MHz RF Driver Amplifier IC datasheet.pdf