Panasonic Electronic Components ERJ-P6WF8453V
ERJ-P6WF8453V picture photo
Mfg. Part Number
ERJ-P6WF8453V
Brief Description
RES SMD 845K OHM 1% 1/2W 0805
Datasheet Download
ERJ-P6WF8453V.pdf
Availability of ERJ-P6WF8453V
QUANTITY
ERJ-P6WF8453V Order Process
Ship out your order
Specifications of ERJ-P6WF8453V
Internal Part NumberEIS-ERJ-P6WF8453V
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)845k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.5W, 1/2W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200, Pulse Withstanding
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height0.030" (0.75mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ERJ-P6WF8453V
Related LinksERJ-P6, ERJ-P6WF8453V Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
ERJ-P6WF8453V Details Description
Related parts for ERJ-P6WF8453V
CAP TANT 33UF 20V 20% RADIAL datasheet.pdf
RELAY GEN PURPOSE SPST 10A 48V datasheet.pdf
CONV DC/DC 5A 12V 1.8V SMD datasheet.pdf
D-Sub Connector Plug, Male Pins 8 (Power) Position Panel Mount, Through Hole Solder datasheet.pdf
MP CONFIGURABLE POWER SUPPLY datasheet.pdf
1MM JMPR LGT 305 TYPE A 29POS datasheet.pdf
RES SMD 9.76K OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf