Panasonic Electronic Components ERJ-P6WJ124V
ERJ-P6WJ124V picture photo
Mfg. Part Number
ERJ-P6WJ124V
Brief Description
RES SMD 120K OHM 5% 1/2W 0805
Datasheet Download
ERJ-P6WJ124V.pdf
Availability of ERJ-P6WJ124V
QUANTITY
ERJ-P6WJ124V Order Process
Ship out your order
Specifications of ERJ-P6WJ124V
Internal Part NumberEIS-ERJ-P6WJ124V
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)120k
Tolerance±5%
Power (Watts)0.5W, 1/2W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200, Pulse Withstanding
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height0.026" (0.65mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ERJ-P6WJ124V
Related LinksERJ-P6, ERJ-P6WJ124V Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
ERJ-P6WJ124V Details Description
Related parts for ERJ-P6WJ124V
RES 13K OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 430 OHM 5% 1/8W 0805 datasheet.pdf
EVAL BOARD FOR VI BRICK IBC datasheet.pdf
DEVICE MARKER CC 15/49 K MC NE datasheet.pdf
CONN HDR 6POS 2MM T/H R/A datasheet.pdf
FILTER datasheet.pdf
CONN HEADER STRT datasheet.pdf
NUT DRIVER HEX SCKT 3/8" 10.13" datasheet.pdf