Panasonic Electronic Components ERJ-P6WJ153V
ERJ-P6WJ153V picture photo
Mfg. Part Number
ERJ-P6WJ153V
Brief Description
RES SMD 15K OHM 5% 1/2W 0805
Datasheet Download
ERJ-P6WJ153V.pdf
Availability of ERJ-P6WJ153V
QUANTITY
ERJ-P6WJ153V Order Process
Ship out your order
Specifications of ERJ-P6WJ153V
Internal Part NumberEIS-ERJ-P6WJ153V
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)15k
Tolerance±5%
Power (Watts)0.5W, 1/2W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200, Pulse Withstanding
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height0.026" (0.65mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ERJ-P6WJ153V
Related LinksERJ-P6, ERJ-P6WJ153V Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
ERJ-P6WJ153V Details Description
Related parts for ERJ-P6WJ153V
FILTER LINE .5MH 1.0A TYPE 14M datasheet.pdf
TWEEZER FLAT BLUNT 35A 4.72" datasheet.pdf
D-Sub Connector Plug, Male Pins 3 (Coax) Position Free Hanging (In-Line) Solder Cup datasheet.pdf
IC VOLT DETECTOR 2.5V TO-92 datasheet.pdf
OSCILLATOR XO 35.238MHZ CMOS SMD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 15V 150W datasheet.pdf
RES 121K OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES 182K OHM 1W 1% AXIAL datasheet.pdf
ETHERNET EXT, MANAGED (8)10/100, datasheet.pdf
CONN HOOD SIDE ENTRY SZB6 M32 datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X10MM XCUT T766 datasheet.pdf
RES SMD 3.24K OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf