Vishay/BCcomponents F1772SX231531KFIB0
F1772SX231531KFIB0 picture photo
Mfg. Part Number
F1772SX231531KFIB0
Brief Description
CAP FILM 0.015UF 10% 310VAC AXIA
Datasheet Download
F1772SX231531KFIB0.pdf
Availability of F1772SX231531KFIB0
QUANTITY
F1772SX231531KFIB0 Order Process
Ship out your order
Specifications of F1772SX231531KFIB0
Internal Part NumberEIS-F1772SX231531KFIB0
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Mfg Application NotesAC Film Caps Connect w/Mains Appl Note
Soldering Guidelines Appl Note
Standard Package1,000
Category Capacitors
FamilyFilm Capacitors
SeriesF1772S X2
Packaging*
Capacitance0.015µF
Tolerance±10%
Voltage Rating - AC310V
ESR (Equivalent Series Resistance)-
Operating Temperature-55°C ~ 110°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)F1772SX231531KFIB0
Related LinksF1772SX23, F1772SX231531KFIB0 Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
F1772SX231531KFIB0 Details Description
Related parts for F1772SX231531KFIB0
PC BOARD FR4 COPP-1SIDE 8.5X17.0 datasheet.pdf
FUSE BOARD MOUNT 2.5A 125VAC/VDC datasheet.pdf
ANTENNA 418MHZ RA 1/4 WAVE WHIP datasheet.pdf
RES MO 2W 8.2K OHM 2% AXIAL datasheet.pdf
IC SUPERVISOR 3.5V 12TDFN datasheet.pdf
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 37 Position Panel Mount Crimp datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 2V 60W datasheet.pdf
SCREWDRIVER PHILLIPS #2 datasheet.pdf
T4011 LATCH 2NC+1NO BBM, FLAT datasheet.pdf
RES SMD 505 OHM 0.1% 5/8W 0805 datasheet.pdf