Panasonic Electronic Components ERJ-P6WJ394V
ERJ-P6WJ394V picture photo
Mfg. Part Number
ERJ-P6WJ394V
Brief Description
RES SMD 390K OHM 5% 1/2W 0805
Datasheet Download
ERJ-P6WJ394V.pdf
Availability of ERJ-P6WJ394V
QUANTITY
ERJ-P6WJ394V Order Process
Ship out your order
Specifications of ERJ-P6WJ394V
Internal Part NumberEIS-ERJ-P6WJ394V
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)390k
Tolerance±5%
Power (Watts)0.5W, 1/2W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200, Pulse Withstanding
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height0.026" (0.65mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ERJ-P6WJ394V
Related LinksERJ-P6, ERJ-P6WJ394V Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
ERJ-P6WJ394V Details Description
Related parts for ERJ-P6WJ394V
DIODE GEN PURP 600V 12A DO203AA datasheet.pdf
CONN HEADER 26POS DL R/A PCB AU datasheet.pdf
IC MPU M680X0 166MHZ 114PGA datasheet.pdf
CONN EDGECARD 30POS .100 EXTEND datasheet.pdf
RES SMD 7.32K OHM 0.1% 1/2W 2512 datasheet.pdf
CONN RCPT 47POS BOX MNT W/SCKT datasheet.pdf
BOARD EVAL FOR ADM2914 datasheet.pdf
RES 2.87K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES 64.9K OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
PMI BASE 11/16 NEON BAY QC datasheet.pdf
HEATSINK 70X70X10MM XCUT T766 datasheet.pdf
DC/DC CONV TH QB 12V 600W datasheet.pdf