Panasonic Electronic Components ERJ-P6WJ432V
ERJ-P6WJ432V picture photo
Mfg. Part Number
ERJ-P6WJ432V
Brief Description
RES SMD 4.3K OHM 5% 1/2W 0805
Datasheet Download
ERJ-P6WJ432V.pdf
Availability of ERJ-P6WJ432V
QUANTITY
ERJ-P6WJ432V Order Process
Ship out your order
Specifications of ERJ-P6WJ432V
Internal Part NumberEIS-ERJ-P6WJ432V
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)4.3k
Tolerance±5%
Power (Watts)0.5W, 1/2W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200, Pulse Withstanding
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height0.026" (0.65mm)