Panasonic Electronic Components ERJ-P6WJ911V
ERJ-P6WJ911V picture photo
Mfg. Part Number
ERJ-P6WJ911V
Brief Description
RES SMD 910 OHM 5% 1/2W 0805
Datasheet Download
ERJ-P6WJ911V.pdf
Availability of ERJ-P6WJ911V
QUANTITY
ERJ-P6WJ911V Order Process
Ship out your order
Specifications of ERJ-P6WJ911V
Internal Part NumberEIS-ERJ-P6WJ911V
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)910
Tolerance±5%
Power (Watts)0.5W, 1/2W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200, Pulse Withstanding
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height0.026" (0.65mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ERJ-P6WJ911V
Related LinksERJ-P6, ERJ-P6WJ911V Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
ERJ-P6WJ911V Details Description
Related parts for ERJ-P6WJ911V
AC/DC WALL MOUNT ADAPTER 12V 2W datasheet.pdf
IC LED Driver Linear 90mA 16-TSSOP datasheet.pdf
CAP TANT 47UF 35V 20% 2917 datasheet.pdf
TRANSISTOR NPN 2GHZ M03 datasheet.pdf
TRIAC SC73 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 85V 150W datasheet.pdf
RES 1.69M OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN HSG RCPT JAM NUT 41POS PIN datasheet.pdf
IC FPGA 600 I/O 1760FBGA datasheet.pdf
CONN TERM BLOCK datasheet.pdf
RES SMD 62K OHM 5% 1/4W 1206 datasheet.pdf