Panasonic Electronic Components ERJ-PA3D1400V
ERJ-PA3D1400V picture photo
Mfg. Part Number
ERJ-PA3D1400V
Brief Description
RES SMD 140 OHM 0.5% 1/4W 0603
Datasheet Download
ERJ-PA3D1400V.pdf
Availability of ERJ-PA3D1400V
QUANTITY
ERJ-PA3D1400V Order Process
Ship out your order
Specifications of ERJ-PA3D1400V
Internal Part NumberEIS-ERJ-PA3D1400V
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)140
Tolerance±0.5%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200, Pulse Withstanding
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height0.018" (0.45mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ERJ-PA3D1400V
Related LinksERJ-PA, ERJ-PA3D1400V Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
ERJ-PA3D1400V Details Description
Related parts for ERJ-PA3D1400V
CONN HEADER .100 SINGL STR 9POS datasheet.pdf
CLAMP WIRE INSUL PIERCING BRN datasheet.pdf
IC TXRX DUAL PROTOCAL ESD 40-QFN datasheet.pdf
CONN HEADER 16POS .8MM DUAL SMD datasheet.pdf
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets; Reverse 15 Position Through Hole, Right Angle Solder datasheet.pdf
RES 7.5 OHM 4W 5% AXIAL datasheet.pdf
15P MTA100 CONN ASSY ON TAPE datasheet.pdf
CAP CER 470PF 500V X7R AXIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 52V 25W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 3.3V 33W datasheet.pdf
HEATSINK 30X30X20MM R-TAB datasheet.pdf
CONN PLUG 41POS INLINE PIN datasheet.pdf