Panasonic Electronic Components ERJ-PA3D1821V
ERJ-PA3D1821V picture photo
Mfg. Part Number
ERJ-PA3D1821V
Brief Description
RES SMD 1.82K OHM 0.5% 1/4W 0603
Datasheet Download
ERJ-PA3D1821V.pdf
Availability of ERJ-PA3D1821V
QUANTITY
ERJ-PA3D1821V Order Process
Ship out your order
Specifications of ERJ-PA3D1821V
Internal Part NumberEIS-ERJ-PA3D1821V
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)1.82k
Tolerance±0.5%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200, Pulse Withstanding
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height0.018" (0.45mm)
Number of Terminations2
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ERJ-PA3D1821V
Related LinksERJ-PA, ERJ-PA3D1821V Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
ERJ-PA3D1821V Details Description
Related parts for ERJ-PA3D1821V
GDT 150V 15% 2.5KA DIN RAIL datasheet.pdf
HOOK PIERCING MACRO HVY DUTY RED datasheet.pdf
RES SMD 14K OHM 1% 3/4W 1812 datasheet.pdf
RES SMD 1.69KOHM 0.1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 40POS R/A .100 SLD datasheet.pdf
RES 4.12K OHM 1/4W 0.1% AXIAL datasheet.pdf
CONN RCPT 37POS WALL MNT W/PINS datasheet.pdf
IC FPGA 177 I/O 256FBGA datasheet.pdf
CAP CER 1000PF 440VAC Y5U RADIAL datasheet.pdf