Panasonic Electronic Components ERJ-PA3D1822V
ERJ-PA3D1822V picture photo
Mfg. Part Number
ERJ-PA3D1822V
Brief Description
RES SMD 18.2K OHM 0.5% 1/4W 0603
Datasheet Download
ERJ-PA3D1822V.pdf
Availability of ERJ-PA3D1822V
QUANTITY
ERJ-PA3D1822V Order Process
Ship out your order
Specifications of ERJ-PA3D1822V
Internal Part NumberEIS-ERJ-PA3D1822V
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)18.2k
Tolerance±0.5%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200, Pulse Withstanding
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height0.018" (0.45mm)
Number of Terminations2
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ERJ-PA3D1822V
Related LinksERJ-PA, ERJ-PA3D1822V Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
ERJ-PA3D1822V Details Description
Related parts for ERJ-PA3D1822V
CAP ALUM 15000UF 20% 16V SNAP datasheet.pdf
IC REG LDO 5V 50MA 8VSSOP datasheet.pdf
SWITCH MINI SPST-NO HINGE .187QC datasheet.pdf
CAP CER 0.068UF 6.3V X5R AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 93.1 OHM 1% 1/5W 0603 datasheet.pdf
CAP CER 1800PF 100V X7R RADIAL datasheet.pdf
LED RED DIFF 3MM ROUND T/H datasheet.pdf
CONN RCPT 26POS JAM NUT W/SKT datasheet.pdf
SWITCH SLIDE DP3T 500MA 125V datasheet.pdf
CONN HDR 45POS 2MM SMD datasheet.pdf