Panasonic Electronic Components ERJ-PA3D2000V
ERJ-PA3D2000V picture photo
Mfg. Part Number
ERJ-PA3D2000V
Brief Description
RES SMD 200 OHM 0.5% 1/4W 0603
Datasheet Download
ERJ-PA3D2000V.pdf
Availability of ERJ-PA3D2000V
QUANTITY
ERJ-PA3D2000V Order Process
Ship out your order
Specifications of ERJ-PA3D2000V
Internal Part NumberEIS-ERJ-PA3D2000V
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)200
Tolerance±0.5%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200, Pulse Withstanding
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height0.018" (0.45mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ERJ-PA3D2000V
Related LinksERJ-PA, ERJ-PA3D2000V Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
ERJ-PA3D2000V Details Description
Related parts for ERJ-PA3D2000V
CONV DC-DC TRPL-VO 25A HORZ datasheet.pdf
Connector Header 24 Position 0.079" (2.00mm) Gold Surface Mount datasheet.pdf
IC SUPERVISOR MICROPOWER SOT23-5 datasheet.pdf
CONN CARD EXTEND 20POS .050" datasheet.pdf
CONN PLUG 6POS INLINE W/SKTS datasheet.pdf
CONN RCPT 10POS BOX MNT W/PINS datasheet.pdf
IC LED Driver DC DC Controller Analog, PWM Dimming 160mA Backlight 28-SOIC datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 13.8V 75W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 40V 75W datasheet.pdf
AC/DC WALL MOUNT ADAPTER 15V 30W datasheet.pdf
CONVERT DC/DC 1W 3.3V 100MA OUT datasheet.pdf
FERRITE BEAD 10 OHM 0402 datasheet.pdf