Panasonic Electronic Components ERJ-PA3D2941V
ERJ-PA3D2941V picture photo
Mfg. Part Number
ERJ-PA3D2941V
Brief Description
RES SMD 2.94K OHM 0.5% 1/4W 0603
Datasheet Download
ERJ-PA3D2941V.pdf
Availability of ERJ-PA3D2941V
QUANTITY
ERJ-PA3D2941V Order Process
Ship out your order
Specifications of ERJ-PA3D2941V
Internal Part NumberEIS-ERJ-PA3D2941V
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)2.94k
Tolerance±0.5%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200, Pulse Withstanding
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height0.018" (0.45mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ERJ-PA3D2941V
Related LinksERJ-PA, ERJ-PA3D2941V Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
ERJ-PA3D2941V Details Description
Related parts for ERJ-PA3D2941V
IDC CABLE - MSC34K/MC34G/MCE34K datasheet.pdf
IC DAC 14BIT V-OUT SC70-6 datasheet.pdf
IC USB SWITCH DUAL 8-SOIC datasheet.pdf
RES SMD 15K OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
THERMAL PROTECTOR 95DEG C NC 6A datasheet.pdf
OPTOISOLATOR 3.75KV TRANS 4-SSOP datasheet.pdf
CIRCUIT BREAKER MAG-HYDR ROCKER datasheet.pdf
VS CONFIGURABLE POWER SUPPLY datasheet.pdf
CONN SOCKET PGA 133POS GOLD datasheet.pdf