Panasonic Electronic Components ERJ-PA3D2942V
ERJ-PA3D2942V picture photo
Mfg. Part Number
ERJ-PA3D2942V
Brief Description
RES SMD 29.4K OHM 0.5% 1/4W 0603
Datasheet Download
ERJ-PA3D2942V.pdf
Availability of ERJ-PA3D2942V
QUANTITY
ERJ-PA3D2942V Order Process
Ship out your order
Specifications of ERJ-PA3D2942V
Internal Part NumberEIS-ERJ-PA3D2942V
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)29.4k
Tolerance±0.5%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200, Pulse Withstanding
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height0.018" (0.45mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ERJ-PA3D2942V
Related LinksERJ-PA, ERJ-PA3D2942V Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
ERJ-PA3D2942V Details Description
Related parts for ERJ-PA3D2942V
IC DRIVER BRIDGE 3PHASE 28SOIC datasheet.pdf
Connector Receptacle 38 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
CONN EDGECARD 56POS .156 EYELET datasheet.pdf
IC 10:1 LVDS DESERIALIZER 28SSOP datasheet.pdf
BOARD LEVEL HEAT SINK datasheet.pdf
W/B STR HDR 894000421 datasheet.pdf
RES 150 OHM 1/2W 0.1% AXIAL datasheet.pdf
MOD IR RCVR 38KHZ TOP VIEW datasheet.pdf
IC AMP MMIC LNA PHEMT DIE datasheet.pdf
4260 FRONT GUIDE STRIP datasheet.pdf
TV 55C 55#22D PIN RECP datasheet.pdf
PRIVACY FILTER DESKTOP 27.0" datasheet.pdf