Susumu RG3216N-1101-P-T1
RG3216N-1101-P-T1 picture photo
Mfg. Part Number
RG3216N-1101-P-T1
Manufacturer
Product Category
Chip Resistor - Surface Mount
Brief Description
RES SMD 1.1K OHM 0.02% 1/4W 1206
Datasheet Download
RG3216N-1101-P-T1.pdf
Availability of RG3216N-1101-P-T1
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
RG3216N-1101-P-T1 Order Process
Ship out your order
Specifications of RG3216N-1101-P-T1
Internal Part NumberEIS-RG3216N-1101-P-T1
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
RoHS InformationCert of RoHS Compliance
Standard Package1,000
Category Resistors
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesRG
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)1.1k
Tolerance±0.02%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±10ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height0.020" (0.50mm)
Number of Terminations2
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RG3216N-1101-P-T1
Related LinksRG3216N-, RG3216N-1101-P-T1 Datasheet, Susumu Distributor
RG3216N-1101-P-T1 Details Description
Related parts for RG3216N-1101-P-T1
OPTOISO 3.75KV TRANS 4-MINI-FLAT datasheet.pdf
IC EEPROM 32KBIT 400KHZ SOT23-5 datasheet.pdf
ANTENNA HELICAL ISM 900MHZ SMD datasheet.pdf
CONN HEADR 58POS .100" DUAL ROW datasheet.pdf
CAP CER 12PF 25V NP0 0402 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 28V 50W datasheet.pdf
IC DSC 16BIT 64KB FLASH 64TQFP datasheet.pdf
MP CONFIGURABLE POWER SUPPLY datasheet.pdf
CAP ALUM 470UF 20% 250V SNAP datasheet.pdf
HEATSINK 45X40X9.5MM XCUT T412 datasheet.pdf
CONN RCPT 55POS FLANGE W/SKT datasheet.pdf