Panasonic Electronic Components ERJ-PA3D3093V
ERJ-PA3D3093V picture photo
Mfg. Part Number
ERJ-PA3D3093V
Manufacturer
Product Category
Chip Resistor - Surface Mount
Brief Description
RES SMD 309K OHM 0.5% 1/4W 0603
Datasheet Download
ERJ-PA3D3093V.pdf
Availability of ERJ-PA3D3093V
QUANTITY
ERJ-PA3D3093V Order Process
Ship out your order
Specifications of ERJ-PA3D3093V
Internal Part NumberEIS-ERJ-PA3D3093V
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Featured ProductHot New Technologies
Standard Package5,000
Category Resistors
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesERJ
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)309k
Tolerance±0.5%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200, Pulse Withstanding
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height0.018" (0.45mm)
Number of Terminations2
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ERJ-PA3D3093V
Related LinksERJ-PA, ERJ-PA3D3093V Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
ERJ-PA3D3093V Details Description
Related parts for ERJ-PA3D3093V
CAP CER 20PF 100V NP0 0805 datasheet.pdf
RES 698K OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
FIXED IND 6.8UH 930MA 200 MOHM datasheet.pdf
CONN SOCKET HOUSING 2POS GRAY datasheet.pdf
CONN RCPT 15POS WALL MT W/PINS datasheet.pdf
CONN PLUG 2POS INLINE W/SKTS datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 7.5V 75W datasheet.pdf
STRIPPER COAX WIRE CST BULKO. datasheet.pdf
762 TB PLU PLU WF HOOK/B datasheet.pdf
CONN PLUG 10 POS CABLE MOUNT datasheet.pdf
MINI BOX RCPT ASSY 128 POS datasheet.pdf