Panasonic Electronic Components ERJ-PA3D3600V
ERJ-PA3D3600V picture photo
Mfg. Part Number
ERJ-PA3D3600V
Brief Description
RES SMD 360 OHM 0.5% 1/4W 0603
Datasheet Download
ERJ-PA3D3600V.pdf
Availability of ERJ-PA3D3600V
QUANTITY
ERJ-PA3D3600V Order Process
Ship out your order
Specifications of ERJ-PA3D3600V
Internal Part NumberEIS-ERJ-PA3D3600V
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)360
Tolerance±0.5%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200, Pulse Withstanding
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height0.018" (0.45mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ERJ-PA3D3600V
Related LinksERJ-PA, ERJ-PA3D3600V Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
ERJ-PA3D3600V Details Description
Related parts for ERJ-PA3D3600V
CAP ALUM 6800UF 20% 25V RADIAL datasheet.pdf
DIODE ARRAY SCHOTTKY 100V IPAK datasheet.pdf
CONN HDR 1.25MM TIN 5POS SMD datasheet.pdf
RES SMD 3.09 OHM 1% 3/4W 1210 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 13.8V 25W datasheet.pdf
RES 1.5M OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN MOD JACK 8P8C VERT UNSHLD datasheet.pdf
PIN,SLOTTED SPRING datasheet.pdf
CTV 22C 22#22D SKT RECP datasheet.pdf
TV 143C 48#20 8#16 SKT J/N REC datasheet.pdf
GT 3C 3#0 SKT RECP LINE datasheet.pdf
CMOS 220 MHz True-Color Graphics Triple 10-Bit Video RAM-DAC IC datasheet.pdf