Panasonic Electronic Components ERJ-PA3D4021V
ERJ-PA3D4021V picture photo
Mfg. Part Number
ERJ-PA3D4021V
Brief Description
RES SMD 4.02K OHM 0.5% 1/4W 0603
Datasheet Download
ERJ-PA3D4021V.pdf
Availability of ERJ-PA3D4021V
QUANTITY
ERJ-PA3D4021V Order Process
Ship out your order
Specifications of ERJ-PA3D4021V
Internal Part NumberEIS-ERJ-PA3D4021V
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)4.02k
Tolerance±0.5%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200, Pulse Withstanding
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height0.018" (0.45mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ERJ-PA3D4021V
Related LinksERJ-PA, ERJ-PA3D4021V Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
ERJ-PA3D4021V Details Description
Related parts for ERJ-PA3D4021V
HDC-HA-32-KDF datasheet.pdf
OPTOISOLATOR 3.75KV TRANS 4SMD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 16POS .156 EYELET datasheet.pdf
CAP TANT 6.8UF 10V 10% 1206 datasheet.pdf
Connector Eurostyle Terminal Strip Strip 4 Circuit 0.315" (8.00mm) datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 28V 200W datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 37POS SKT datasheet.pdf
1MM JMPR LGT 152 TYPE D 33POS datasheet.pdf
FIXED IND 18UH 268MA 2.8 OHM SMD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 86POS .156" datasheet.pdf
ULTRA-FLEX FEP 34 AWG 100 FT YL datasheet.pdf