Panasonic Electronic Components ERJ-PA3D4422V
ERJ-PA3D4422V picture photo
Mfg. Part Number
ERJ-PA3D4422V
Brief Description
RES SMD 44.2K OHM 0.5% 1/4W 0603
Datasheet Download
ERJ-PA3D4422V.pdf
Availability of ERJ-PA3D4422V
QUANTITY
ERJ-PA3D4422V Order Process
Ship out your order
Specifications of ERJ-PA3D4422V
Internal Part NumberEIS-ERJ-PA3D4422V
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)44.2k
Tolerance±0.5%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200, Pulse Withstanding
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height0.018" (0.45mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ERJ-PA3D4422V
Related LinksERJ-PA, ERJ-PA3D4422V Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
ERJ-PA3D4422V Details Description
Related parts for ERJ-PA3D4422V
COVER WAD FOR ADU16N/35N YELLOW datasheet.pdf
RES SMD 1.62K OHM 0.1% 1/2W 2512 datasheet.pdf
SENS OPTO REFL 300MM BRACKET MOD datasheet.pdf
CONN HEADER 34POS 2MM VERT TIN datasheet.pdf
PANEL SWING PJU 19.65X15.55" datasheet.pdf
IC ADC 16BIT SPI/SRL 250K 16-DFN datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 7.5V 150W datasheet.pdf
HEADER BERGSTIK R/A datasheet.pdf
HEATSINK 70X70X12MM XCUT T766 datasheet.pdf
CONN RCPT 32POS INLINE PIN datasheet.pdf