Panasonic Electronic Components ERJ-PA3D8250V
ERJ-PA3D8250V picture photo
Mfg. Part Number
ERJ-PA3D8250V
Brief Description
RES SMD 825 OHM 0.5% 1/4W 0603
Datasheet Download
ERJ-PA3D8250V.pdf
Availability of ERJ-PA3D8250V
QUANTITY
ERJ-PA3D8250V Order Process
Ship out your order
Specifications of ERJ-PA3D8250V
Internal Part NumberEIS-ERJ-PA3D8250V
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)825
Tolerance±0.5%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200, Pulse Withstanding
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height0.018" (0.45mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ERJ-PA3D8250V
Related LinksERJ-PA, ERJ-PA3D8250V Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
ERJ-PA3D8250V Details Description
Related parts for ERJ-PA3D8250V
IC OPAMP GP 65MHZ RRO 14SO datasheet.pdf
RES SMD 806K OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
IGBT 600V 38A 125W I4PAC5 datasheet.pdf
RES SMD 180 OHM 1% 1/2W MELF datasheet.pdf
IC DSP 16/32B 300MHZ 168CSPBGA datasheet.pdf
RES 78.7K OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
CONN RCPT 19POS BOX MNT W/SKTS datasheet.pdf
CONN SOCKET 5POS PANEL MOUNT datasheet.pdf
Connector Quick Connect Receptacle 18-22 AWG 0.250" (6.35mm) Crimp datasheet.pdf
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 9 Position Through Hole, Right Angle Solder datasheet.pdf