Panasonic Electronic Components ERJ-PA3D8253V
ERJ-PA3D8253V picture photo
Mfg. Part Number
ERJ-PA3D8253V
Brief Description
RES SMD 825K OHM 0.5% 1/4W 0603
Datasheet Download
ERJ-PA3D8253V.pdf
Availability of ERJ-PA3D8253V
QUANTITY
ERJ-PA3D8253V Order Process
Ship out your order
Specifications of ERJ-PA3D8253V
Internal Part NumberEIS-ERJ-PA3D8253V
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)825k
Tolerance±0.5%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200, Pulse Withstanding
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height0.018" (0.45mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ERJ-PA3D8253V
Related LinksERJ-PA, ERJ-PA3D8253V Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
ERJ-PA3D8253V Details Description
Related parts for ERJ-PA3D8253V
RES 0.33 OHM 5W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 68K OHM 5% 1/8W 0805 datasheet.pdf
IC REG BOOST ADJ/PROG 0.2A SOT26 datasheet.pdf
COPPER GBIC TXRX 1.25GB/S datasheet.pdf
FIXED IND 220UH 500MA 1.35 OHM datasheet.pdf
IC REG LDO -12V 1.5A 8DFN datasheet.pdf
FIXED IND 3.3UH 2.6A 30 MOHM SMD datasheet.pdf
CONVERT DC/DC 28VIN 18.5VOUT 25W datasheet.pdf
CAP CER 3.3UF 25V X7R 0805 datasheet.pdf
CONN RCPT 3POS PNL MNT SKT datasheet.pdf
RES 6.2K OHM 0.4W 0.5% AXIAL datasheet.pdf
CAP ALUM 33UF 20% 50V THRU HOLE datasheet.pdf