Panasonic Electronic Components ERJ-PA3F1052V
ERJ-PA3F1052V picture photo
Mfg. Part Number
ERJ-PA3F1052V
Brief Description
RES SMD 10.5K OHM 1% 1/4W 0603
Datasheet Download
ERJ-PA3F1052V.pdf
Availability of ERJ-PA3F1052V
QUANTITY
ERJ-PA3F1052V Order Process
Ship out your order
Specifications of ERJ-PA3F1052V
Internal Part NumberEIS-ERJ-PA3F1052V
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)10.5k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200, Pulse Withstanding
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height0.018" (0.45mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ERJ-PA3F1052V
Related LinksERJ-PA, ERJ-PA3F1052V Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
ERJ-PA3F1052V Details Description
Related parts for ERJ-PA3F1052V
CONN EDGECARD 48POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
JFET N-CH 35V 0.31W TO92 datasheet.pdf
IC MPU SUPERVISOR SOT23-5 datasheet.pdf
RES SMD 1.3 OHM 1% 3/4W 2010 datasheet.pdf
TOOL EXTRACTION datasheet.pdf
RING CORE DOUBLE CHOKE 10MH 2A datasheet.pdf