Vishay/BCcomponents SFR2500008451FA500
SFR2500008451FA500 picture photo
Mfg. Part Number
SFR2500008451FA500
Brief Description
RES 8.45K OHM 0.4W 1% AXIAL
Datasheet Download
SFR2500008451FA500.pdf
Availability of SFR2500008451FA500
QUANTITY
SFR2500008451FA500 Order Process
Ship out your order
Specifications of SFR2500008451FA500
Internal Part NumberEIS-SFR2500008451FA500
SeriesSFR25
PackagingTape & Box (TB)
Resistance (Ohms)8.45k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.4W
CompositionMetal Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / CaseAxial
Supplier Device Package-
Size / Dimension0.098" Dia x 0.256" L (2.50mm x 6.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SFR2500008451FA500
Related LinksSFR250000, SFR2500008451FA500 Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
SFR2500008451FA500 Details Description
Related parts for SFR2500008451FA500
PILOT LIGHT 5V LED RECT GREEN datasheet.pdf
RES ARRAY 8 RES 18K OHM 1206 datasheet.pdf
IC DAS 12BIT 8CH 24-SOIC datasheet.pdf
IC XPOINT SWITCH 3.2GBPS 44-MLF datasheet.pdf
CONN EDGECARD 56POS R/A .125 SLD datasheet.pdf
IC CTLR PD IEEE 802.3AF 8SOIC datasheet.pdf
DIODE GEN PURP 200V 6A R6 datasheet.pdf
TVS DIODE 7.02VWM 12.1VC DO204AC datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 95V 50W datasheet.pdf
TRANS PREBIAS PNP 250MW 3DFN datasheet.pdf
IC REG BUCK ADJ 3A DL SYNC 24QFN datasheet.pdf