Epson MA-506 36.0000M-C0:ROHS
MA-506 36.0000M-C0:ROHS picture photo
Mfg. Part Number
MA-506 36.0000M-C0:ROHS
Manufacturer
Product Category
Crystals
Brief Description
Crystal 36.0000MHz 50ppm 18pF 80 Ohm -20°C - 70°C Surface Mount 4-SOJ
Datasheet Download
MA-506 36.0000M-C0:ROHS.pdf
Availability of MA-506 36.0000M-C0:ROHS
QUANTITY
MA-506 36.0000M-C0:ROHS Order Process
Ship out your order
Specifications of MA-506 36.0000M-C0:ROHS
Internal Part NumberEIS-MA-506 36.0000M-C0:ROHS
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesCrystals
Standard Package1,000
Category Crystals and Oscillators
FamilyCrystals
SeriesMA-506
PackagingTape & Reel (TR)
TypeMHz Crystal
Frequency36MHz
Frequency Stability±30ppm
Frequency Tolerance±50ppm
Load Capacitance18pF
ESR (Equivalent Series Resistance)80 Ohm
Operating Mode3rd Overtone
Operating Temperature-20°C ~ 70°C
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case4-SMD, J-Lead
Size / Dimension0.500" L x 0.200" W (12.70mm x 5.08mm)
Height0.181" (4.60mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MA-506 36.0000M-C0:ROHS
Related LinksMA-506 36.0, MA-506 36.0000M-C0:ROHS Datasheet, Epson Distributor
MA-506 36.0000M-C0:ROHS Details Description
Related parts for MA-506 36.0000M-C0:ROHS
SWITCH CONTACT BLOCK 6A YELLOW datasheet.pdf
CONN RCPT 15POS WALL MT W/SCKT datasheet.pdf
RES SMD 23.7 OHM 1% 1/16W 0603 datasheet.pdf
RELAY THERMAL OVERLOAD 8-11A datasheet.pdf
RES 11K OHM 1/10W .1% AXIAL datasheet.pdf
RES 6.81K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
IC REG LDO 2.5V 1A SOT223 datasheet.pdf
TERM MARKER datasheet.pdf
BERGSTRIP .100" DR STRAIGHT datasheet.pdf
RES SMD 0.25 OHM 1% 1/8W 0402 datasheet.pdf
MOSFET N/P-CH 60V ECH8 datasheet.pdf