Panasonic Electronic Components ERJ-PA3F1053V
ERJ-PA3F1053V picture photo
Mfg. Part Number
ERJ-PA3F1053V
Brief Description
RES SMD 105K OHM 1% 1/4W 0603
Datasheet Download
ERJ-PA3F1053V.pdf
Availability of ERJ-PA3F1053V
QUANTITY
ERJ-PA3F1053V Order Process
Ship out your order
Specifications of ERJ-PA3F1053V
Internal Part NumberEIS-ERJ-PA3F1053V
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)105k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200, Pulse Withstanding
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height0.018" (0.45mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ERJ-PA3F1053V
Related LinksERJ-PA, ERJ-PA3F1053V Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
ERJ-PA3F1053V Details Description
Related parts for ERJ-PA3F1053V
CABLE D-SUB - HMP15H/AE15G/X datasheet.pdf
CONN EDGECARD 80POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
RES METAL OX 2W 56 OHM 5% AXL datasheet.pdf
RES SMD 61.9 OHM 0.1% 1/10W 0805 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5V 50W datasheet.pdf
RES 42.2 OHM 1W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
RES 130 OHM 1/20W 1% AXIAL datasheet.pdf
CAP TANT 68UF 10% 10V AXIAL datasheet.pdf
SWITCH SNAP ACTION 16A SPDT datasheet.pdf
CABLE 10POS .100 JUMPER 1.25 INC datasheet.pdf
CAP CER 6.5PF 100V NP0 0402 datasheet.pdf