Panasonic Electronic Components ERJ-PA3F1303V
ERJ-PA3F1303V picture photo
Mfg. Part Number
ERJ-PA3F1303V
Brief Description
RES SMD 130K OHM 1% 1/4W 0603
Datasheet Download
ERJ-PA3F1303V.pdf
Availability of ERJ-PA3F1303V
QUANTITY
ERJ-PA3F1303V Order Process
Ship out your order
Specifications of ERJ-PA3F1303V
Internal Part NumberEIS-ERJ-PA3F1303V
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)130k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200, Pulse Withstanding
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height0.018" (0.45mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ERJ-PA3F1303V
Related LinksERJ-PA, ERJ-PA3F1303V Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
ERJ-PA3F1303V Details Description
Related parts for ERJ-PA3F1303V
TWIST LOK STANDOFF 1/2 X 1.09" datasheet.pdf
CONN EDGECARD 100PS .050 DIP SLD datasheet.pdf
CONN RCPT HOUSING 2POS VERT 2MM datasheet.pdf
CA,XG,MTRJ-SC datasheet.pdf
CONN FERRULE 24AWG BLUE datasheet.pdf
CORD PWR 18AWG X 2C SPT OPEN 6' datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 32POS PIN datasheet.pdf
CAP TANT 120UF 5% 10V AXIAL datasheet.pdf
Connector Socket 22 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf